Junior reps – Finals Week 1 – Team Lists

The three Sharks junior rep teams qualified for the respective competition playoffs in tense round nine matches last weekend and face sudden-death games in week one of the finals this weekend.

The Tarsha Gale girls who won their last three games to finish seventh will play the Panthers, the Matthews Cup boys also take on Penrith, while the SG Ball Sharks play the Bulldogs at HE Laybutt Field at Blacktown on Saturday.

Being in the bottom half of the top eight, all games are knockout.

The complete list of week one playoff games is listed below, as are squad lists for the three Sharks teams.

 

HE Laybutt Field, Blacktown
9:30am -  Panthers (6th) v Sharks (7th) | Harvey Norman Tarsha Gale Cup

10:45am - Panthers (6th) v Sharks (7th) | UNE Harold Matthew Cup

12:15pm – Bulldogs (5th) v Sharks (8th) | UNE SG Ball Cup

1:45pm – Knights (1st) v Bulldogs (4th) | UNE Harold Matthew Cup

3:15pm – Knights (2nd) v Wests Tigers (3rd) | Harvey Norman Tarsha Gale Cup

4:30pm – Raiders (8th) v Eels (5th) | Harvey Norman Tarsha Gale Cup

5:45pm – Tigers (7th) Raiders (6th)  | UNE SG Ball Cup

 

Tarsha Gale Team List - Finals Week 1
Sharks vs Panthers
Saturday, April 13th
HE Laybutt Field
Kick-off - 9:30am

1. Jaime Chapman
2. Lara Blom
3. Jaida White
4. Lynda Howarth
5. Zali Hopkins
6. Ally Weir
7. Jazmine Silva Gukisuva
8. Tegan Dymock
9. Ella Barker
10. Kelly Gilmour
11. Aimee-Jane Strawbridge
12. Lilli Kelly
13. Ella Robinson
14. Talei Koroitamana
15. Janelle Kennedy
 

Matthews Cup Team List - Finals Week 1
Sharks vs Panthers
Saturday, April 13th
HE Laybutt Field
Kick-off - 10:45am

1. Kristian Dixon
2. Siteni Taukamo
3. Te Wehi Waitere
4. Carl Bishop
5. Kage Dwyer
6. Cullen Whetu
7. Liam Sutton
8. Cody Layton
9. Kobie Wilson
10. Anthony Velovski
11. Samuel Jinks
12. Kynan Hodges
13. Jed Hardy ©
14. William Abou-arrage
15. Ethan Ward
16. Angus Sutherland
17. Chaz Jarvis
18. Kenny Saad
19. Ben Mabon
20. Zane Watson
21. Justin Letton
 

 

SG Ball Team List - Finals Week 1
Sharks vs Bulldogs
Saturday, April 13th
HE Laybutt Field
Kick-off - 12:15pm

1. Hayden Sutton
2. Sam Stonestreet
3. Elliot Moaga
4. Sidney Noppen
5. Marco Talagi
6. Kyle Pickering
7. Kade Dykes
8. Thomas Giles
9. Thomas Demeio
10. Jesse Colquhoun
11. Kai Parker
12. Thomas Rodwell
13. Damon Smith
14. Cody Fuz
15. Billy Burke
16. Zane Jegers
17. Kitione Kautoga
18. Blake Hosking
19. Eliah Veikoso
22. Jordan Samrani