Junior reps – Rnd 8 – Team Lists

The three Sharks junior representative squads travel to Canberra this weekend for crucial round eight matches against the Raiders.

The Tarsha Gale girls travel south on a high following their first win of 2019, while the Matts and Ball Sharks will be looking for considerable improvements in their performances after disappointing round seven losses.

All three teams can potentially qualify for the up coming finals series, with just two rounds remaining,

The Tarsha Gale Sharks despite a difficult season, can move into the top eight with wins in the final two games, with the under-16 Matts Cup Sharks currently eighth, the Ball Sharks seventh, making wins against the Raiders imperative should they hope to challenge in the weeks ahead.

The Sharks play the Raiders at Gungahlin Oval, with the Tarsha Gale at 11am, the Matthews Cup at 12.30pm and the SG Ball at 2.00pm.

 

Tarsha Gale Team List - Round 8
Sharks vs Raiders
Saturday, March 30
Gungahlin Enclosed Oval
Kick-off - 11am

1.                 Jaime Chapman

2.                 Janelle Kennedy

3.                 Jaida White

4.                 Lynda Howarth

5.                 Zali Hopkins

6.                 Ally Weir

7.                 Jazmine Silva Gukisuva

8.                 Tegan Dymock

9.                 Ella Barker

10.          Kelly Gilmour

11.          Lilli Kelly

13.    Jami Roberts

14.    Talei Koroitamana

15.    Lara Blom

16.    Alieesha Cohen

 

Matthews Cup Team List - Round 8
Sharks vs Raiders
Saturday, March 30
Gungahlin Enclosed Oval
Kick-off - 12:30pm

1.                 Kristian Dixon

2.                 Siteni Taukamo

3.                 Te Wehi Waitere

4.                 Carl Bishop

5.                 Kage Dwyer

6.                 Cullen Whetu

7.                 Liam Sutton

8.                 Cody Layton

9.                 Kobie Wilson

10.          Anthony Velovski

11.          Samuel Jinks

12.          Kynan Hodges

13.          Jed Hardy ©

Interchange

14.          William Abou-arrage

15.          Ethan Ward

16.          Angus Sutherland

17.          Chaz Jarvis

18.          Kenny Saad

19.          Ben Mabon

20.          Zane Watson

21.          Justin Letton

 

SG Ball Team List - Round 8
Sharks vs Raiders
Saturday, March 30
Gungahlin Enclosed Oval
Kick-off - 2pm

1.                 Hayden Sutton

2.                 Sam Stonestreet

3.                 Eliah Veikoso

4.                 Sidney Noppen

5.                 Marco Talagi

6.                 Max Devlin

7.                 Kade Dykes

8.                 Thomas Giles

9.                 Thomas Demeio

10.          Jesse Colquhoun

11.          Kyle Pickering

 

12.          Thomas Rodwell

13.          Damon Smith

Interchange

14.          Noah Lester

15.          Billy Burke

16.          Zane Jegers

17.          Kitione Kautoga

18.          Joshua Finau

19.          Cody Fuz

20.          Douglas Levi

21.          Blake Hosking

22.          Jordan Samrani

23.          Elliot Moaga

24.          Tyrone Harding

25.          Kai Parker