You have skipped the navigation, tab for page content
Junior Rep Team Lists – Finals Week 3

After resting up last weekend due to qualifying final victories in week one, the SG Ball and Tarsha Gale teams are back in action on Saturday as they try to win their way into the respective Grand Finals.

Following a win over minor premiers the Sydney Roosters, the SG Ball Sharks now play the Penrith Panthers, the Tarsha Gale Cup girls taking on St George, with both matches set down for St Marys Stadium.

While there is no form line on the Sharks v Panthers SG Ball match, with Saturday representing the first meeting between the teams in 2018, the Tarsha Sharks met the Dragons back in round five, with the Cronulla team coming away 50-28 winners.

All six NSWRL Junior representative finals matches will be played at St Marys Stadium, beginning with a Matthews Cup game at 10.30am.

The SG Ball Sharks are in action at 12 noon, the Tarsha Gale match following at 1.30pm.

The Under 16 Matthews Cup Sharks bowed out last weekend when beaten by the Parramatta Eels.

See below Sharks team lists and the full schedule of games.

TARSHA GALE – Team List
Preliminary Finals
Sharks v Dragons
Saturday, April 28
St Marys Stadium
Kick-off – 1.30pm
3 Faith Nathan
4 Lynda Howarth
5 Jaida White
6 Madi Higgins-Ashby
7 Quincy Dodd ©
9 Kaleah Salmon
12 Sariah Paki
13 Mareva Swann
18 Alilia Veikoso
Interchange
1 Elly Hazelton
2 Zali Fay
8 Talei Holmes
14 Akira Kelly
15 Teuila Taito
17 Jesse Lengyelfalusy
Reserves
10 Temukisa Loane
11 Merinda Smith
16 Ariel Ngatokorua
19 Bridget Fallah
20 Tali Smith

SG BALL – Team List
Preliminary Finals
Sharks v Panthers
Saturday, April 28
St Marys Stadium
Kick-off – 12noon
1 Declan Casey
2 Eliah Veikoso
3 Jensen Taumoepeau
4 Vito Tevaga
5 Jonaiah Lualua
6 Angus Ernst
7 Kai Broadhurst ©
8 Jayden Tanner
9 Isaac Longmuir
10 William Swann
11 Kyle Pickering
12 Nathan Atkinson
13 Kai Parker
interchange
14 Jack Boyling
15 Bradley Middlebrook
16 Damon Smith
17 Alec Brennan
18 Adam Mortlock
19 Dan Robinson
20 Eliott Moaga
21 Vikilifi Hopoi
22 Jackson Devine
23 Zane Jegers

NSWRL Junior Representative PRELIMINARY FINALS (Week 3)
Saturday 28 April 2018, St Marys Stadium

• Manly Sea-Eagles v Penrith Panthers (Harold Matthews) – 10:30am
Cronulla Sharks v Penrith Panthers (SG Ball) – 12:00pm
Cronulla Sharks v St George Dragons (Tarsha Gale) – 1:30pm
• Newcastle Knights v Wests Tigers (Tarsha Gale) – 3:00pm
• Newcastle Knights v Parramatta Eels (Harold Matthews) – 4.30pm
• Newcastle Knights v Canterbury Bankstown Bulldogs (SG Ball) – 6:00pm