You have skipped the navigation, tab for page content
Sharks Junior Rep Team Lists – Round 1

NOTE: Venue change to 2 EADE ST, BRUCE ACT, 2617 –  on the way to GIO Stadium 

The Sharks have named their teams to play the Raiders in round one NSWRL junior representative fixtures in the Tarsha Gale, Matthews Cup and SG Ball competitions.

The three Sharks sides travel to Canberra for the opening round matches, which will be played at 2 EADE ST, BRUCE ACT, with Tarsha Gale at 12 noon, the Matthews Cup and 1.30pm and the SG Ball at 3.00pm.

Games are to be live streamed via the NSWRL website.

All Sharks teams showed encouraging signs in their trial matches, with strong showings expected.

The Sharks teams are listed below.

TARSHA GALE
ROUND 1 v Raiders
Sharks Team List
Kick-off – 12noon
1              Lilly Murdoch

2              Ella Gould

3              Chloe Boston

4              Ella Barker

5              Taylor Charman

6              Ally Weir

7              Zali Hopkins (c) 

8              Kirsty Sant

9              Sienna Stewart

10           Skye Brennan

11           Tayah Beckett

12           Sophia Griffin

13           Erika Kavana

Interchange

14           Sarah Archer

15           Lilli Odea

16           Tipani Matai

17           Manaia Blair

18           Maegan McCauley

19           Marama Katipa

20           Tayla Curtis

 

HAROLD MATTHEWS CUP
Sharks Team List
ROUND 1 v Raiders
Kick-off 1.30pm
1              Chevy Stewart

2              Harrison Hood

3              Talanoa Penitani

4              Koby Douglas

5              Samson Mairi

6              Max Demeio

7              Dylan Christensen

8              Zane Watson

9              Taj Brailey (c)

10           Lachlan Crossle

11           Lawson Cotter

12           Lachlan Colenso

13           Luke Raymond

Interchange

14           Billy Dickens

15           Lachlan Araullo

16           Justin Letton

17           Ricardo Oloapu

18           Mitchel Hodgson

19           Albert Litisoni

 

SG BALL
ROUND 1 v Raiders
Sharks Team List
Kick-off – 3.00pm
1              Kade Dykes

2              Samuel Stonestreet

3              Jordan Samrani

4              Noah Lester

5              Te Wehi Waitere

6              Cody Fuz (c)

7              Ryan Rivett

8              Joshua Finau

9              Kobie Wilson

10           Semisi Sikea

11           Jed Hardy

12           Jake Biggs

13           Blake Hosking

Interchange

14           Sam Jinks

15           Toby Boothroyd

16           Waylon Fiaii

17           Billy Burke

18           Samuel Healey

19           William Abou-arrage

20           Tully Wilton

Lead photograph - courtesy Adam Wrightson