JUNIOR LEAGUE GRAND FINALS

This weekend sees the culmination of the 2015 Cronulla Sutherland District Junior League Grand Finals with games taking place at Remondis Stadium and other various venues across the Sutherland Shire.

Grand Finals will be conducted in age groups from Under 8’s up to the open age First Grade match on Sunday, with the senior match between the Engadine Dragons and De La Salle clubs scheduled to kick off at 4.05pm on Sunday.

The weekend begins with the under 8’s playing on the main field at Remondis Stadium from 8.15am on Saturday.

Grand Finals in the 8’s to the under 13’s will be held on Saturday, with under 14’s up to First Grade on Sunday.

As well as Remondis Stadium, games will be played at Sutherland and Captain Cook Ovals on Saturday and Sutherland Oval on Sunday.

For the full Junior League Grand Final schedule, see following;  

 

JUNIOR GRAND FINALS
SATURDAY, AUGUST 29, 2015

REMONDIS  STADIUM
8.15am - 8C - St Joseph’s v Kurnell           

8.15am - 8B – Gymea v Taren Point

9.15am - 8A - De la Salle 1 v De la Salle 2

10.15am - 9A - Aquinas  v Sutherland Loftus

11.25am - 10A - Kurnell  v De la Salle

12.35pm - 11A - Gymea v Engadine

1.45pm - 12A2 - St Pats  v Gymea 2

2.55pm - 12A1 - Gymea 1 v De la Salle

4.05pm - 13Div 1 – Como v Aquinas

SUTHERLAND OVAL
9.00am - 9C – Como v De La Salle

10.10am - 9B – Kurnell v Cronulla Caringbah

11.20am - 10C - Taren Pt v Gymea 1

12.30pm - 10B - Gymea v Yarrawarrah/Bosco

1.40pm - 11C – Engadine v Yarrawarrah/Bosco

2.50pm - 11B - Gymea 1 v Taren Point

CAPTAIN COOK OVAL
9.00am - 12C - Taren Pt  v De la Salle 1

10.10am - 12B - De La Salle v Engadine

11.20am - 13Div 3 – Gymea v Engadine  

12.40pm - 13Div 2 – Aquinas v Gymea

 

 

SENIOR GRAND FINALS
SUNDAY, AUGUST 30, 2015

REMONDIS STADIUM
9.00am - 14Div 1 - Gymea v De la Salle

10.15am - 15Div 1 - De La Salle v Gymea

11.30am - 16Div 1 - Engadine/Bosco v De la Salle

12.55pm - 17’s - De la Salle 1 v Aquinas

2.20pm - 2nd Grade - De La Salle v Gymea

4.05pm - 1st Grade – Engadine v De la Salle

SUTHERLAND OVAL
9.00am - 14Div 2 – Aquinas v Cronulla Caringbah

10.15am - 15Div 2 - De La Salle v Gymea

11.30pm - 16Div 2 - De La Salle v Sutherland Loftus

12.55pm - 3rd Grade – Menai v Como